Místní knihovna

Zveřejněno 20. 7. 2011 13:54
Probíhající výstava fotografií p. Petra Možného - Putování po historických stavbách v Jeseníkách 
plakát

Otevření Místní knihovny v Dolních Studénkách během letních prázdnin

Místní knihovna oznamuje svým čtenářům, že knihovna bude v době letních prázdnin otevřena každý pátek v době od 14:30 hodin do 16:30 hodin. (13.7.2018, 20.7.2018, 27.7.2018, 10.8.2018, 17.8.2018, 24.8.2018, 31.8.2018)
V pátek 3.8.2018 bude také knihovna uzavřena z důvodu nepřipojení k serveru pro půjčování knih z Městské knihovny v Šumperku z důvodu stěhování knihovny do nové budovy v Šumperku.  

Probíhající výstava „Šmoulové“
Místní knihovna Dolní Studénky zve všechny občany na výstavu dětských prací na téma „Šmoulové“. Uvidíte krásné obrázky, výrobky z papíru. Přijďte se podívat na nádhernou práci našich šikovných dětí z Mateřské školy v Králci, Mateřské školy Dolní Studénky a Základní školy Dolní Studénky. Za jejich snahu byly děti odměněny formou nových pastelek, omalovánek, souborů her a dalších drobných dárků.

Sbírka ošacení
Od úterý 3. dubna 2018 až do pátku 6. dubna 2018 opět po roce proběhla v naší obci sbírka ošacení, obuvi, hraček a kuchyňského nádobí. Do místnosti v budově OÚ Dolní Studénky po celé čtyři dny nosili občané velké pytle s výše uvedenými věcmi.
Když jsme vše spočítali, tak se sešlo 45 velkých pytlů, 20 malých pytlů, 25 igelitových tašek, 25 velkých krabic, hračky, lyže atd. Následující týden si pro vše přijeli zaměstnanci Diakonie Broumov, kam celá sbírka putovala.
Ze strany občanů obce byl slyšet také kladný ohlas, protože sbírka pomůže dalším potřebným lidem a také, že se sbírka pořádá v místě bydliště, že se nic nikam nemusí daleko vozit. 
Tato sbírka také pomůže diakonii nejen předáním ošacení potřebným lidem a také jim dává práci pro zaměstnance azylového domu, kteří třídí všechno, co k nim přijde. Od Diakonie Broumov nám přišel děkovný dopis za uspořádání sbírky.
Za Vaši ochotu předat dál něco potřebným lidem děkujeme.
Bc. M. Remešová – organizátorka sbírky.
 

Fotografická výstava Místní knihovna Dolní Studénky p. Josef Havelka od 1.3.2018 do 30.4.2018
plakát

Vyhlášení soutěže pro děti Místní knihovna Dolní Studénky na téma Šmoulové 2018
plakát

Sbírka ošacení Místní knihovna Dolní Studénky od 3.4.2018 do 6.4.2018
plakát

Poděkování za spolupráci

Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a dětem z MŠ Králec za účast v soutěžích a za výbornou spolupráci a návštěvy v místní knihovně  po celý rok 2017. Knihovny dále děkuje všem svým čtenářům za časté návštěvy a půjčování knih v knihovně.
 
Informace na rok 2018
Knihovna bude naposledy otevřena dne 19.12.2017 a po novém roce bude otevřena dne 5.1.2018. Půjčovní doba pro rok 2018 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin (16:30 - 17:00) - rozvoz knih po čtenářích, kteří nemohou do knihovny přijít osobně ze zdravotních důvodů a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. V lednu 2018 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
Výtvarné soutěže
V letošním roce knihovna uspořádala dvě výtvarné soutěže s názvy „Dopravní značky" a „Podzim – sklízení dýní“. V červnu proběhla výstava dopravních značek, osobních aut, dopravních aut a dalších výrobků jak z papíru, ze stavebnic. V současné době probíhá výstava na téma dýně – jsou k vidění dýně z papíru, krásné výkresy s tématikou podzimu a sklízení dýní. Všem dětem za nádherné výtvory děkujeme. Děti byly odměněny společenskými hrami a dalšími drobnými dárky. Na všechny obrázky se můžete přijít podívat do knihovny.  
 
Výstavy
V letošním roce knihovna uspořádala tři velké výstavy a to:
Fotografická výstava – p. Jiří Štrajt – Labutě.
Fotografická výstava – p. Karel Kocůrek - Austrálie.
Fotografická výstava – p. Jiří Štrajt – Návrat k motorům.
 
Beseda
Dne 21.11.2017 se uskutečnila beseda s p. Drahomírem Poláchem – autorem jedné z mnoha knih a to Historické toulky Šumperskem II. Beseda byla doplněna promítáním knihy na plátně a povídáním autora o svých cestách, výletech za poznáním a dalších inspirací pro již třetí vydání knihy.

Sbírka ošacení
Ve čtvrtek 6. dubna 2017 a v pátek 7. dubna 2017 opět po roce proběhla v naší obci sbírka ošacení, obuvi, hraček a kuchyňského nádobí. Do místnosti v budově OÚ Dolní Studénky po oba dva dny nosili občané velké pytle s výše uvedenými věcmi. Nakonec byla celá místnost zaplněná až po dveře. Následující týden si pro vše přijeli zaměstnanci Diakonie Broumov, kam celá sbírka putovala. Ze strany občanů obce byl slyšet také kladný ohlas, protože sbírka pomůže dalším potřebným lidem a také, že se sbírka pořádá v místě bydliště, že se nic nikam nemusí daleko vozit. Tato sbírka také pomůže diakonii nejen předáním ošacení potřebným lidem a také jim dává práci pro zaměstnance azylového domu, kteří třídí všechno, co k nim přijde. Od Diakonie Broumov nám přišel děkovný dopis za uspořádání sbírky.
 
Kabelkový veletrh
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dárcům kabelek. Celkem se v knihovně sešlo  35 kusů kabelek, které putovaly tentokrát do Šumperka na kabelkový veletrh Deníku. Výtěžek z této akce putoval k dětem, které trpí cystickou fibrózou.
 
Novinky pro rok 2018
Místní knihovna Dolní Studénky od nového roku bude mít předplatné následujících časopisů a to: Receptář, Zahrádkář, Betynka, Naše krásná zahrada, Flóra, Báječná školka, Předškolák, Moje země, Dekor, Pastelka, Svět psů, Rozmarýna, Bydlení, Marianne a časopis o jídle Food. Na první čtvrtletí roku 2018 se v knihovně plánuje velká změna. Druhá místnost se bude předělávat na čtenářský, komunitní klub a nové dětské oddělení. Již teď se mohou čtenáři těšit na velkou změnu.
 
Pozvánka na besedu s p. Drahomírem Poláchem
plakát


Vyhlášení soutěže v Místní knihovně Dolní Studénky "Podzim - sklízení dýní"
plakát

Pozvánka na výstavu fotografií Jiřího Štrajta - Návrat k motorům od 6.10.2017 do 15.12.2017
plakát

Pozvánka na besedu Drahomíra Polácha - Historické toulky Šumperskem II dne 13.9.2017
plakát

Kabelkový veletrh 
plakát 
leták 

Pozvánka na výstavu fotografií z Austrálie 
plakát

Sbírka ošacení 
plakát 

Soutěž na téma dopravní značky 
plakát

Pozvánka na výstavu fotografií v MK Dolní Studénky 

plakát

Poděkování za spolupráci
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a dětem z MŠ Králec za účast v soutěžích a za výbornou spolupráci a návštěvy v místní knihovně po celý rok 2016.
 
Informace na rok 2017
Knihovna bude naposledy otevřena dne 16.12.2016 a po novém roce bude otevřena dne 6.1.2017. Půjčovní doba pro rok 2017 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin (16:30 - 17:00) - rozvoz knih po čtenářích, kteří nemohou do knihovny přijít osobně  ze zdravotních důvodů a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. V lednu 2017 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
Výtvarné soutěže
V letošním roce knihovna uspořádala dvě výtvarné soutěže s názvem „Broučci“ a „AUTA“. V knihovně se sešly broučci všech možných druhů, modely aut ze stavebnic, papíru.
Všem dětem za nádherné výtvory děkujeme. Děti byly odměněny společenskými hrami a dalšími drobnými dárky. Na všechny obrázky se můžete přijít podívat do knihovny.  
 
Výstavy
V letošním roce knihovna uspořádala jednu velkou výstavu a to:
Fotografická výstava – Daniel Kamp a Jan Valchař – Jeseníky na fotografiích
 
Besedy
Dne 1.4.2016 se uskutečnila beseda s p. Miroslavem Kobzou – autorem jedné z mnoha knih Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku.
 
Sbírka ošacení
Ve čtvrtek 7. dubna 2016 a v pátek 8. dubna 2016 opět po roce proběhla v naší obci sbírka ošacení, obuvi, hraček a kuchyňského nádobí. Do malé zasedací místnosti v budově OÚ Dolní Studénky po oba dva dny nosili občané velké pytle s výše uvedenými věcmi.
Když jsme vše spočítali, tak se sešlo 55 velkých pytlů, 10 malých pytlů, 15 igelitových tašek, 8 velkých krabic a 2 kufry. Následující týden si pro vše přijeli zaměstnanci Diakonie Broumov, kam celá sbírka putovala. Ze strany občanů obce byl slyšet také kladný ohlas, protože sbírka pomůže dalším potřebným lidem a také, že se sbírka pořádá v místě bydliště, že se nic nikam nemusí daleko vozit. Tato sbírka také pomůže diakonii nejen předáním ošacení potřebným lidem a také jim dává práci pro zaměstnance azylového domu, kteří třídí všechno, co k nim přijde. Od Diakonie Broumov nám přišel děkovný dopis za uspořádání sbírky.
 
Kabelkový veletrh
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dárcům kabelek. Celkem se v knihovně sešlo 30 kusů kabelek, které putovaly na Olomouce na kabelkový veletrh Deníku. Výtěžek z této akce putoval k dětem, o které se stará Dobré místo pro život.
 
Novinky pro rok 2017
Místní knihovna Dolní Studénky od nového roku bude mít předplatné následujících časopisů a to: Receptář, Zahrádkář, Betynka, Naše krásná zahrada, Flóra, Báječná školka, Předškolák, Moje země, Dekor, Pastelka, Svět psů, Rozmarýna, Bydlení, Marianne a časopis o jídle Food.
 
................................................................................................
Zveme spoluobčany, pamětníky a všechny zájemce na besedu s naším rodákem a Čestným občanem Obce Dolní Studénky 
Prof. MUDr. Ladislavem Bařinkou, DrSc.
 
Beseda nejen se zdravotní tematikou – o plastické chirurgii, ale také o prožitém mládí a vzpomínání na život v naší obci proběhne 
v pátek 11.listopadu 2016 v 16:00 hodin v Zasedací místnosti Obecního úřadu v Dolních Studénkách.
 
Srdečně zvou členky Českého svazu žen Dolní Studénky a Místní knihovna Dolní Studénky. 
......................................................................................................................................
Výstava fotografií Jeseníky 
plakát na výstavu

.....................................................................................................................................

Společenský večer Domova Paprsek Olšany dne 25.11.2016

plakát 

Kabelkový veletrh 
       
Místní knihovna Dolní Studénky oznamuje občanům, že se aktivně připojila do 4. ročníku Kabelkového veletrhu Deníku.

Nepotřebné kabelky můžete nosit do Místní knihovny Dolní Studénky v půjčovní době nebo na OÚ Dolní Studénky.
 
Kabelky budou dále předány do Redakce Šumperského a Jesenického deníku, odkud poputují do Olomouce.                               
 
Kabelky můžete nosit do 30.9.2016.
Více informací naleznete v přiloženém letáku.

 leták

........................................................................................................................................................................................................................

Podzimní soutěž 

plakát na soutěž


...........................................................................................................................................................................................................................

Místní knihovna Dolní Studénky oznamuje svým čtenářům, že knihovna bude otevřena během letních prázdnin a to každé úterý dne 12.7.2016, 2.8.2016, 9.8.2016, 16.8.2016, 23.8.2016 a dne 30.8.2016.

 
Během července bude probíhat výměna osvětlení, dodání dalších nových štelářů na knihy, pokládka nové podlahy v chodbě ke knihovně a výměna dveří.  
 
Děkuji za pochopení. Přeji hezké letní dny.
 
Bc. Martina Remešová 
......................................................................................................................................................................................................................
Soutěž - broučči
plakát na soutěž


Soutěž - obecní pexeso 
plakát na soutěž


Beseda s panem Miroslavem Kobzou dne 1.4.2016
plakát na besedu 


Sbírka ošacení ve dnech 7. a 8.4.2016
plakát na sbírku


Křest knihy v Městské knihovně v Šumperku dne 18.2.2016

pozvánka

............................................................................................................................................................................................

Poděkování za spolupráci
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a dětem z MŠ Králec za účast v soutěžích a za výbornou spolupráci a návštěvy v místní knihovně po celý rok 2015.
 
Informace na rok 2016
Knihovna bude naposledy otevřena dne 18.12.2015 a po novém roce bude otevřena dne 8.1.2016. Půjčovní doba pro rok 2016 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin (16:30 - 17:00) - rozvoz knih po čtenářích, kteří nemohou do knihovny přijít osobně ze zdravotních důvodů a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. V lednu 2016 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
Výtvarné soutěže
V letošním roce knihovna uspořádala dvě výtvarné soutěže s názvem „Jarní kytičky“ a „Kolotoče, houpačky, lunaparky, cirkusy, balónky a všechno co patří k zábavě na poutích“. V knihovně se sešly nádherné obrázky jarních kytiček – sněženky, bledulky, narcisy, tulipány atd. Z druhé soutěže jsou také podařené obrázky, balónky z poutě atd.
Všem dětem za nádherné výtvory děkujeme. Děti byly odměněny společenskými hrami a dalšími drobnými dárky. Na všechny obrázky se můžete přijít podívat do knihovny.  
 
Výstavy
V letošním roce knihovna uspořádala jednu velkou výstavu a to:
Výstavu ilustrací k výboru z próz Karla Poláčka – Kolotoč.
 
Kabelkový a kravatový veletrh 2015
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dárcům kabelek. Celkem se v knihovně sešlo 20 kusů kabelek a 50 ks kravat, které putovaly na Olomouce na kabelkový veletrh Deníku. Výtěžek z této akce putoval k dětem, o které se stará Dobré místo pro život.
 
Novinky pro rok 2016
Místní knihovna Dolní Studénky od nového roku bude mít předplatné následujících časopisů a to: Receptář, Zahrádkář, Betynka, Naše krásná zahrada, Pastelka, Svět psů, Rozmarýna, Flóra, Báječná školka, Předškolák, Moje země a Dekor. 

...........................................................................................................................................................................................................

Výstava ilustrací k výběru z próz od Karla Poláčka 
plakát na výstavu 
.............................................................................................................................................................................................................
Soutěž na téma kolotoče, lunaparky 
plakát na soutěž
.............................................................................................................................................................................................................
říjen - měsíc knihoven 
plakát

...............................................................................................................................................................................................................................
Kabelkový veletrh         
Místní knihovna Dolní Studénky oznamuje občanům, že se aktivně připojila do 3. ročníku Kabelkového veletrhu Deníku.

V letošním roce probíhá i sbírka pánských kravat. Nepotřebné kabelky a kravaty můžete nosit do Místní knihovny Dolní Studénky v půjčovní době.

Kabelky a kravaty budou dále předány do Redakce Šumperského a Jesenického deníku, odkud poputují do Olomouce.                            

Kabelky a kravaty můžete nosit do 2.10.2015.
Více informací naleznete v přiloženém letáku.

............................................................................................................................................................................................................................
Informace na rok 2015
Půjčovní doba pro rok 2015 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin (16:30 - 17:00) - rozvoz knih po čtenářích, kteří nemohou do knihovny přijít osobně ze zdravotních důvodů a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. Po novém roce se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
Novinky pro rok 2015
Místní knihovna Dolní Studénky od nového roku bude mít předplatné následujících časopisů a to: Bydlení, Psí kusy, Receptář, Svět ženy, Zahrádkář, Betynka, Naše krásná zahrada, Báječné recepty, Knihovnička zahrada, Flóra, Báječná školka a Předškoláci.  
 
Probíhající výstava „Jarní kytičky“
Místní knihovna Dolní Studénky zve všechny občany na výstavu dětských prací na téma „Jarní kytičky“. Uvidíte krásné obrázky i kytičky vypadající jako živé. Přijďte se podívat                 na nádhernou práci našich šikovných dětí z Mateřské školy v Králci a Mateřské školy Dolní Studénky. Za jejich snahu byly děti odměněny formou nových pastelek, plastelíny, voskovek a dalších drobných dárků.
 

Poděkování za spolupráci
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a dětem z MŠ Králec za účast v soutěžích a za výbornou spolupráci a měsíční návštěvy v místní knihovně po celý rok 2014.
 
Informace na rok 2015
Knihovna bude naposledy otevřena dne 19.12.2014 a po novém roce bude otevřena   dne 6.1.2015. Půjčovní doba pro rok 2015 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin (16:30 - 17:00) - rozvoz knih po čtenářích, kteří nemohou do knihovny přijít osobně ze zdravotních důvodů a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. V lednu 2015 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
Výtvarné soutěže
V letošním roce knihovna uspořádala dvě výtvarné soutěž s názvem „Vánoční vločka“  a „Ptáci, ptáčci, ptáčata“. V knihovně se sešly nádherné vločky z papíru, plastů, šišek atd. Druhá soutěž na téma ptáčků byla také velice podařená. V knihovně jsou upletená ptačí hnízda, ptačí strom, ptáčci různých barev, velikostí a materiálu.
Všem dětem za nádherné výtvory děkujeme. Děti byly odměněny společenskými hrami a dalšími drobnými dárky. Na všechny obrázky se můžete přijít podívat do knihovny.  
 
Výstavy
V letošním roce knihovna uspořádala tři velké výstavy a to:
Velkoformátovou výstavu fotografií autora pana Josefa Havelky na téma Krajina, příroda a život v ní. Dále výstavu knižních obálek Josefa Čapka a velkoformátovou výstavu fotografií autorky paní Věry Hájkové ze Šumperka na téma Černá Hora. Fotografie jsou z horské přírody. Více informací o možnosti shlédnout tuto výstavu je na plakátku k výstavě.
 
Kabelkový veletrh 2014
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dárcům kabelek. Celkem se v knihovně sešlo 50 kusů kabelek, které putovaly na Olomouce na kabelkový veletrh Deníku. Výtěžek z této akce putoval k dětem, o které se stará Dobré místo pro život.
 
Slavnostní křest knihy „Historie zámku a panství Třemešek“ s autorem knihy p. Drahomírem Poláchem dne 26.9.2014
Dne 26.9.2014 se uskutečnil slavnostní křest knihy Historie zámku a panství Třemešek s autorem knihy p. Drahomírem Poláchem. Křest i následná beseda s autorem se nesla ve velmi příjemném duchu. Celkem se sešlo okolo 130 zájemců o besedu. Vyprávění autora o knize je zajímavé a i místní rodáci se dozvěděli spoustu nových informací. Nová kniha bude také od příštího roku k zapůjčení v místní knihovně.
 
Novinky pro rok 2015
Místní knihovna Dolní Studénky od nového roku bude mít předplatné následujících časopisů a to: Bydlení, Psí kusy, Receptář, Svět ženy, Zahrádkář, Betynka, Naše krásná zahrada, Báječné recepty, Knihovnička zahrada, Flóra, Báječná školka a Předškoláci.  
 
 

 

Novinky listopad 2014:
B Albom, Mitch, První telefonát z nebe /
B Quick, Amanda, Cesta u řeky /
B Pittnerová, Vlasta, Trojlístek /
B Dare, Tessa Noc odevzdání :
B Pearson, Allison, Myslím, že Tě miluju /
B Kovályová, Heda, Nevina, aneb, Vražda v Příkré ulici :
M East, Jacqueline Šikovná myška :
M Simpsonovi - Bart Simpson.
M Létající myšák
M Bruni, Amelia Čí jsou to stopy /
N Bednářová, Lenka, Háčkování 2 :
N Cílek, Roman, Oprátka za osm mrtvých /
 

Místní knihovna Dolní Studénky zve všechny zájemce na výstavu fotografií paní Věry Hájkové na téma Černá hora. Výstava je k vidění v půjčovní době knihovny. 

plakátek na výstavu


Výtvarná soutěž "Vánoční vločka"

 

  Novinky červenec 2014:    
DS B Vrchlický, Jaroslav, Noc na Karlštejně :
DSVF B Rytířová, Helena, Jsem mrtvý, neplačte /
DSVF B Ohlsson, Kristina, Nechtění /
DSVF B Potter, Alexandra, Není přání jako přání /
DSVF B McIntosh, D. J. Odkaz mezopotamského písaře /
DSVF B Obermannová, Irena, Příručka pro neposlušné ženy /
DSVF B Duran, Meredith Spoutáni láskou /
DS B Fieber, Michal Škola detektivů /
DSVF B Green, John, Hledání Aljašky /
DSVF B Sarginson, Saskia, Dvojčata /
DSVF B Clark, Mary Higgins, Pravdu znát nemusíš /
DSVF B Václavek, Miroslav, Železné včely /
DSVF M Vydrová, Markéta, Můj skřítek Šalvěj :
DSVF M Mlynowski, Sarah, Pařby a lektvary :
DSVF M Blyton, Enid, Tajná sedma.
DSVF M Lowery, Mark, Jenom ponožky nestačí :
DSVF M Peyo, Šmoulí polévka /
DSVF M Pospíšilová, Zuzana, Letadélko Jurášek /
DS M Kinney, Jeff, Deník malého poseroutky :
DS M Kinney, Jeff, Deník malého poseroutky :
  VF červenec 2014:                
B Vandenberg, Philipp, Akta Golgata            
B Celona, Marjorie, Chybějící díl            
B Larsson, Stieg, Dívka, která kopla do vosího hnízda : Milénium 3      
B Pawlowská, Halina, Když sob se ženou snídá          
B Beigbeder, Frédéric, Láska trvá tři roky            
B Deaver, Jeffery, Milenka spravedlnosti          
B   Neuvěřitelná námořní dobrodružství : skutečné příběhy z širého moře  
B Coulter, Catherine, Nutkání              
B Váňová, Magda, Past              
B Slaughter, Karin, Pavučina              
B Kürthy, Ildikó von, Vzhůru k výškám            
B Martini, Manuela, Záře purpurové hory : temná tajemství pod palčivým australským sluncem  
B McKinney, Meagan, Černé srdce            
M Harrison, Lisi Dívčí parta. Zkouška z líbání          
M Goscinny, René, Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý      
M Feldman, Thea Koumáci znovu zasahují          
MN Smolíková, Klára Senzační reportáže Elvíry Pobrkané        
N Šťovíček, Jan, Afrikou od severu k jihu. Expedice Vector IV - Transafrikeena, z Prahy do Nairobi
N Machovská, Danuše Cukety, patizony, tykve, zeleninové saláty : 142 receptů    
N Foll, Jan, Deset tváří            


Výstava fotografií p. Havelka
  Výměnný fond březen 2014:          
B Coelho, Paulo, Alchymista          
B Howard, Linda, Bludný kruh          
B O'Neill, Patricia L. Hatšepsut - vládkyně Egypta        
B Garlock, Dorothy, Jezero naděje          
B Léon, Christophe, Osudná jízda          
B Pittnerová, Vlasta, Po létech            
B Pawlowská, Halina, Pravda o mém muži          
B Březinová, Anna Prokletí harému : příběhy Rytířky z Voračova    
B Harris, Joanne, Pět dílků pomeranče          
B Cameron, Kerstin, Stín afrického slunce : boj o přežití v krutém žaláři    
B Harris, Lee, Vražda na Den smíření        
M Bussell, Darcey, Malá baletka. Ela a kouzelné baletní střevíčky    
M Brezina, Thomas, Počítačový démon          
M Lhotová, Dagmar, S kocourem Vavřincem od jara do zimy      
MN Clarke, Phillip Fakta a rekordy          
MN Täubner, Armin Podzimní skládanky pro celou rodinu      
N Himmelhuber, Peter Předzahrádky, vchody a vjezdy        
N Chvojka, Libor Střela : řeka našich životů        
N Ondráček, Petr, Sám čtyřmi oceány : [nonstop sólová plavba kolem světa]  
N Van der Kloot, William G. Válečné lekce : zážitky sedmi budoucích státníků za první světové války


Pozvánka na výstavu historických staveb v Jeseníkách

Vyhlášení výtvarné soutěže dne 27.9.2013

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................
Půjčovní doba:
Úterý 15:00 - 17:00 (16:30 - 17:00) - rozvoz knih po čtenářích, kteří nemohou do knihovny přijít osobně ze zdravotních důvodů
Pátek 14:30 - 16:30

Knihovna je umístěna v budově Obecního úřadu v přízemí.
V půjčovní době knihovny mají čtenáři možnosti využívání služeb Internetu.


Poplatky:
V lednu 2014 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih.
Čtenářské poplatky činí:
Dospělí: 50,- Kč/rok
Důchodci: 25,- Kč/rok
Děti a studenti: 20,- Kč/rok
Internet: 10,- Kč/hodina, pro nečleny knihovny

Čtenáři knihovny mají služby Internetu zdarma!!!

Knihovník: Bc. Martina Remešová
www.knihovnadolnistudenky.webk.cz


 
VF září 2013:                  
Fischer, Claus Cornelius, ..a zbav nás ode všeho zlého              
Hilliges, Ilona Maria, Dcera Afriky                
Steel, Danielle, Jednou za život                
Souvira, Jean-Marc Kouzelník                
Yates, Richard, Nouzový východ                
Frýbová, Zdena, Polda                
Deveraux, Jude, První dojem                
Březinová, Taťana, Sanatorium raněných duší, aneb, Bylo-li by libido          
Zweig, Stefanie, Shledání s Afrikou                
Davies, Peter Ho, Velšanka                
Lawton, John, Zlo z Kremlu                
Kelly, Cathy, Zámek lásky                
  Alova nejlepší dovolená ; Seržův výcvikový tábor          
Walko Jak se žije v Myšákově : vítá vás Myšákov!            
Brezina, Thomas, Případ pro tebe a Klub Tygrů. Chrám hromů            
Walz, Inge Velká kniha scoubidou : všechny uzly, tipy a triky          
Špillarová, Lenka Amerikou cestou necestou : Severní Amerika            
Šolc, Jiří, Padáky nad Slovenskem : 2. československá samostatná paradesantní brigáda v SSSR    
Malina, Jakub Praha esoterická. Karlův most : průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře
Kaschel, Norbert Zahradničení s Měsícem a planetami : nejlepší zahradnické tipy pro praxi
 
     


Výměnný fond na srpen 2013:
 
Stimson Tess Kdo miluje nejvíc
Nosková Věra Obsazeno
Perry Anne Pohřeb v modrém : retro krimi
Harfa Gisbert Poražený vítěz : pro Caesarovu moc a slávu
Fišerová Miroslava Potrefené husy
Steel Danielle Přístav bezpečí
Dewar Isla Radost ze života
Scofield Raymond A. Černá thangka
Váňová Magda Štěstí Aloise Peina
Feldman Thea Hopsavé přátelství
Yee Wong Herbert Myš a Krtek, kouzelníci
Bizzi Regina Okouzlená Flora
Ticháček Jiří Ondráš : po stopách legendárního zbojníka
Williams Nicola Provence a Azurové pobřeží
Kosatík Pavel Věra Čáslavská : život na olympu
 
Novinky srpen 2013:  
Matyášová Beáta Klára nad propastí
Lasicová Hana Pravdivý příběh lži
Kontová Simona Jednou nohou v blázinci
Kontová Simona Hra svalů
Keleová-Vasilková Táňa Rozbité štěstí
  Osudové setkání
Körnerová Hana Marie Heřmánkové údolí
Šiander Hana Rebeka Hedvika
Adler-Olsen Jussi Žena v kleci
Lednická Blanka Sestavte si rodokmen
Tučková Kateřina Vyhnání Gerty Schnirch
Reece Gordon Myši
Howarth David Armine Každý umírá sám
Waldman Ayelet Láska a jiné nemožnosti
Fiorato Marina Mandlová madona
Čapek Karel Krakatit
Durrell Gerald Malcolm The havoc of Havelock
Ellis Bret Easton Pravidla vášně
Bosmans Phil Květy štěstí zasaď sám
Giono Jean Muž, který sázel stromy
Morningstar Sally Tajemství budoucnosti
Sikula Petr Jeseníky panoramatické
  Šumperkem
  Svaz měst a obcí očima století /

POZVÁNKA DO KNIHOVNY
Místní knihovna Dolní Studénky zve všechny čtenáře, kteří ještě v letošním roce nenavštívili knihovnu, nevrátili zapůjčené knihy a nezaplatili čtenářský poplatek, aby tak učinili                        
co nejdříve.
Knihovna je otevřena během letních prázdnin jen v úterý od 15:00 – 17:00 hodin.  Od září 2013 bude zase normální otevírací doba.
 
Poděkování za účast v soutěži
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a MŠ Králec za zapojení do dětské soutěže „Vlaky a vláčky – můj vlak na prázdniny.“ Jejich nádherné mašiny, vagónky z papíru a sádry zdobí celou knihovny. Dětskou výstavu je možno si prohlédnout během letních prázdnin v MK Dolní Studénky. Všechny děti byly odměněny dárky na předávání vysvědčení v zasedací místnosti OÚ Dolní Studénky.

Nové knihy a VF v místní knihovně na červen:
 
Howard, Linda, Strážce úsvitu    
Becnel, Rexanne Něžné intriky    
Roberts, Nora, Ohnivý soumrak    
Coulter, Catherine, Síla něhy    
Small, Bertrice, Vášnivé radosti    
Coulter, Catherine, Čarodějova dcera    
Marinovová, Zita Důvěřuj, ale pak se moc nediv  
Teremová, Lenka, Do tmy se neohlížej!  
Zadinová, Radka, Čas zázraků    
Francková, Zuzana, Matka a dcera    
Bryant, Bonnie Dívky v sedlech    
Scheffler, Ursel, Myší vyprávěnky pro kočku  
Pospíšilová, Zuzana, Včelka Adélka se učí počítat  
Guerdan, René Marie Stuartovna    

Mariani, Scott Alchymistovo tajemství        
Cartland, Barbara, Netušená láska          
Coulter, Catherine, Nutkání            
Francková, Zuzana, Překvapení          
Holcová, Milena, Romance na tři doby          
Kuťák, Jaroslav, Schwarz hraje birdie          
Gibson, Rachel Sex, lži a rande přes internet        
Quick, Amanda, Tajuplná zahrada          
Duffy, Stella Vina a lež            
Nosková, Věra, Víme svý            
Czernin, Monika, Žila jsem příliš krátce : fascinující život hraběnky Nory Kinské  
Bešťáková, Eva, Bára, Flíček a--          
Bryant, Bonnie Dívky v sedlech. 28, Náročná zkouška      
Švarc, Josef, Jak to chodí na statku        
Březinová, Ivona, Kozí příběh : pověsti staré Prahy      
Petráková, Jana, Krásná v každém věku        
Gressor, Megan, Osudové lásky : milostné příběhy, které šokovaly svět a pozměnily běh dějin
Vlasák, Jan, V Albánii nejsou lvi : s cyklotrempem zemí bunkrů a kalašnikovů  
Gába, Zdeněk, Vysoké Žibřidovice          
Pasečný, Petr, Zahradní trvalky          
               
 
  Výměnný fond duben 2013:
B    Davis, Lindsey, Čas odejít /
B    Rollins, James, Indiana Jones a Království křišťálové lebky /
B    Kriseová, Eda, Jméno ;
B    Větvička, Václav, Něco pro zahřátí duše /
B    Coulter, Catherine, Píseň ohně /
B    Pilcher, Rosamunde, Spící tygr /
B    Šakíb, Síba V Afghánistánu Bůh už jen pláče :
B    Urbaníková, Eva, Všechno nebo nic /
B    Chabon, Michael, Židovský policejní klub /
M    Uderzo, Albert, Obelix a Caesarova galéra /
M    Řeháčková, Věra, Zlodějka lásky :
M    Mueller, Dagmar H., Zuzka a poníci.
N    Foll, Jan, Deset tváří /
N    Leman, Kevin, Na otci záleží /
N    Špillarová, Lenka Oceánie : 

  Zapsané novinky a dary - duben 2013:
B    Cartland, Barbara, Vévoda v pasti /
B    Quick, Amanda, Síla vášně :
B    Quick, Amanda, Půlnoční krystal :
B    Tučková, Kateřina, Žítkovské bohyně /
B    Clark, Carol Higgins, Podvod /
B    Váňová, Magda, Náhoda nebo osud /
B    Pospíšilová, Jarmila, Šaty z duhy /
B    Ciprová, Oldřiška, Princezna veronská :
B    Nesbo, Jo, Nemesis /
B    Mawer, Simon, Skleněný pokoj /
B    McKinley, Tamara, Neúprosný žár /
B    Eco, Umberto, Jméno růže /
B    Heller, Joseph, Něco se stalo /
B    Carter, Forrest, Škola Malého stromu :
B    Šimek, Miloslav, Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo /
B    Lutz, John, Temnější než noc /
B    Dostojevskij, Fedor Michajlovič, Zločin a trest /
B    Čechov, Anton Pavlovič, O lásce /
B    Gándhí, Mahátma, Slova pokoje /
B      Slova jako slunce /
M    Jožinová, Jana Hrajeme si s Méďou Packou :
M    Novotný, Michael Domácí zvířata /
M    Brezina, Thomas, Kouzelný hrad.
M    Lamková, Hana, Čtyřlístek ve filmu /
M      Mašinka Julinka /
M      Šmoulí olympiáda /
MN   Andersson, Ingrid, Moje první knížka o koních /
MN   Svěrák, Zdeněk, Písničky o zvířatech /
N    Bednářová, Lenka, Háčkování :
N      Odmaturuj! z literatury / 


Městská knihovna vyhlašuje soutěž 

Pozvánka na výstavu fotografií p. Morávka - vlaky a vláčky


Místní knihovna Dolní Studénky
 
www.knihovnadolnistudenky.webk.cz

Vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma

„MŮJ VLAK NA PRÁZDNINY“

Těšíme se na Vaše vláčky, mašinky a vagónky. Výkresy nebo výrobky můžete donést na OÚ Dolní Studénky nebo přímo do knihovny nejpozději do 17.5.2013.

Pozvánka na výstavu s názvem Karel Jaromír Erben


Poděkování za spolupráci

Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a dětem z MŠ Králec za účast v soutěžích a za výbornou spolupráci a měsíční návštěvy v místní knihovně po celý rok 2012.
 
Informace na rok 2013
Půjčovní doba pro rok 2013 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. V lednu 2013 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
Výtvarná soutěž

V letošním roce knihovna uspořádala jednu výtvarnou soutěž s názvem „Sklízíme na zahrádce“. Celkem se v knihovně sešlo 60 obrázků, skládaných zvířátek, zelenina z plastelíny, bramborové korálky. Všem dětem za nádherné výtvory děkujeme. Děti byly odměněny společenskými hrami a dalšími drobnými dárky. Na všechny obrázky se můžete přijít podívat do knihovny.   
 
Pozvánka na výstavu v Místní knihovně Dolní Studénky

Místní knihovna Dolní Studénky zve všechny zájemce na shlédnutí fotografické výstavy.  Jedná se o fotografickou výstavu od šumperského občana Vojtěcha Krejčího, který svým fotoaparátem převážně zachycuje přírodu. Tato výstava je putovní a v naší knihovně bude k dispozici až do konce února 2013. Výstava je přístupná každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin a v pátek od 14:30 – 16:30 hodin nebo dle domluvy.  
 
Nové knihy a výměnný fond za měsíc listopad a prosinec 2012. 

Výměnný fond
Wood, Barbara Hippokratova přísaha
Inclan, Jessica Barksdale Když uvěříš
Kirschová, Dominika, Láska z kapek deště
Berg, Elizabeth Pokoj k pronajmutí
Frey, Stephen W. Stínový účet
Irving, John, Svobodu medvědům
Inclan, Jessica Barksdale Věř mi
Oufkir, Malika Vězeňkyně
Obermannová, Irena Vznášedlo
Schätzing, Frank Vzpoura oceánů
Meadows, Daisy Třešínka, dortíková víla
Brezina, Thomas Ty kluci jsou fakt šílený!
Falk, Astrid Terarijní zvířata
  Cestománie
Moody, Raymond A. Život před životem
Nové knihy
Cartland, Barbara Zachraň mě láskou
Dvořák, Otomar Meč pro královnu
Pittnerová, Vlasta Tichý život
Gilbert, Elizabeth Jíst, meditovat, milovat
Howard, Linda Nebezpečné vyhlídky
Vondruška, Vlastimil Osmanský tábor
Hoffmannová, Vladislava Odsouzený
Brezina, Thomas Případ pro tebe a Klub Tygrů
   Novinky z Místní knihovny Dolní Studénky:
 
Od 1. listopadu 2011se knihovna připojila pomocí terminálového klienta k databázi Městské knihovny Šumperk. Do databáze byly načteny všechny knižní svazky, jednotlivé tituly periodik a další dokumenty. Byla uložena data přihlášených čtenářů. Byly připraveny všechny tiskové výstupy z programu. Toto všechno se mohlo uskutečnit v rámci obdržené dotace z rozpočtu odboru umění a knihoven MKČR a také z rozpočtu Obce Dolní Studénky.
 
Poděkování za spolupráci
 
Místní knihovna Dolní Studénky děkuje všem dětem ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky a dětem z MŠ Králec za účast v soutěžích a za výbornou spolupráci a měsíční návštěvy v místní knihovně po celý rok 2011. Půjčovní doba pro rok 2012 zůstává stejná a to každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin a v pátek od 14:30 do 16:30 hodin. V lednu 2012 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih. Čtenářské poplatky činí: dospělí - 50,-- Kč/rok, důchodci - 25,-- Kč/rok, děti a studenti - 20,-- Kč/rok. V knihovně je celá řada nových knih, dále knihy z výměnných fondů, které putují mezi knihovnami okresu. Každý čtenář si určitě vybere z naší nabídky. Přijďte si vybrat a uvidíte sami.
 
 
Pozvánka na výstavu v Místní knihovně Dolní Studénky
 
Místní knihovna Dolní Studénky zve všechny zájemce na shlédnutí výstavy s název „Pozdrav z Keni“. Tato výstava je putovní a v naší knihovně bude k dispozici až do února 2012.                   Na výstavě se můžete seznámit s životem v Keni, můžete si prohlédnout velké množství fotografií ze života na safari. Prostory knihovny jsou také vyzdobeny soškami z ebenového dřeva, dále ochranný štít lovce z buvolí kůže a oštěp.
Výstava je přístupná každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin a v pátek od 14:30 – 16:30 hodin.
 
 
Návštěva děti z MŠ Králec v knihovně
 
Ve čtvrtek 15.12.2011 uvítala naše knihovna děti z MŠ Králec. Děti se seznámily s činností knihovny, přišly se podívat na výstavu „Pozdrav z Keni“ a také na svoje obrázky, které jsou vystaveny v knihovně. Za svoji aktivní účast v soutěži si děti odnesly zážitky a velkou společenskou hru, se kterou si jistě budou rády hrát v mateřské škole.

Půjčovní doba:
Úterý 15:00 - 17:00
Pátek 14:30 - 16:30

Knihovna je umístěna v budově Obecního úřadu v přízemí.
V půjčovní době knihovny mají čtenáři možnosti využívání služeb Internetu.


Poplatky:
V lednu 2012 se budou vybírat čtenářské poplatky za půjčování knih.
Čtenářské poplatky činí:
Dospělí: 50,- Kč/rok
Důchodci: 25,- Kč/rok
Děti a studenti: 20,- Kč/rok
Internet: 10,- Kč/hodina, pro nečleny knihovny

Čtenáři knihovny mají služby Internetu zdarma!!!

Knihovník: Bc. Martina Remešová 
Správce PC: Bc. Martina Remešová


 
www.knihovnadolnistudenky.webk.cz